پتروشيمي شازند
14
سال عضويت
ايران كد
زمينه فعاليت
موضوع فعاليت شركت پتروشيمي شازند (سهامي عام ) عبارست از فعاليت در برخي رشته هاي پتروشيمي ، شيميايي و صنايع وابسته به آن و تهيه وتوليد انواع مواد و فرآورده هاي پتروشيمي و شيميايي از قبيل : اتيلن ، پروپيلن ، برش چهار كربنه ،هيدروكربورهاي هيدروژنه شده ، نفت كوره ، پلي پروپيلن ، پلي بوتادين رابر ، بوتادين ، بوتن -1، پلي اتيلن سبك خطي ، پلي اتيلن سنگين ، اسيد استيك، وينيل استات ، اتيلن اكسايد ، اتيلن گلايكولها ، اتانل آمينها، دواتيل هگزانولها و...
مشخصات تامين كننده
كد عضو:
11630
نوع شخص:
حقوقي
نام تاميين كننده:
پتروشيمي شازند
نوع فعاليت:
توليدي / بازرگاني
نام مديرعامل:
ابراهيم ولدخاني
نوع شركت:
سهامي عام
تاريخچه
مجتمع پتروشيمي شازند يكي از طرحهاي زيربنايي و مهم كشور مي باشد كه در راستاي سياست هاي كلي توسعه صنايع پتروشيمي و با اهداف تامين نياز داخلي كشور و صادرات ايجاد و به بهره برداري رسيده است. اين طرح در سال 1363 به تصويب رسيد و پس از طي مراحل طراحي، مهندسي و نصب، فاز اول آن در سال 1372 در مدار توليد قرار گرفت. در ادامه كار به منظور بهبود مستمر و توليد بيشتر و متنوع تر، واحدهاي ديگر مجتمع تكميل و واحد اتوكسيلات بعنوان آخرين واحد مجتمع در سال 82 راه اندازي و در مدار توليد قرار گرفت. از سال 1379 همزمان با تكميل واحدها، طرح و توسعه مجتمع با هدف افزايش ظرفيت واحدها به تصويب رسيد كه فاز اول آن در مهرماه سال 1384 و عمليات اجرايي فاز دوم در تابستان سال 1386 به انجام رسيد
تعداد محصولات: 768
تعداد محصولات توليدي: 521
تعداد محصولات وارداتي: 247
  • پارافين صنعتي پارافين صنعتي Paraffin / industrial
  • ورق ساده فولادي ورق ساده فولادي Plain steel sheet
  • صفحه فولادي صفحه فولادي Steel disk
  • ميلگرد نيكل ميلگرد نيكل Nickel bar
  • بنزين معمولي بنزين معمولي Regular gasoline
  • مازوت (نفت كوره) مازوت (نفت كوره) Mazut / Fuel oil
  • كلريدريك اسيد كلريدريك اسيد Chloridric acid
  • كبالت خالص كبالت خالص Cobalt \ pure
  • نيتروژن خالص نيتروژن خالص Nitrogen \ pure
  • اكسيژن خالص اكسيژن خالص Oxygen \ pure
گروه كالا:
select
Paraffin / industrial (1)
پارافين Paraffin يك مخلوط هيدروكربني سير شده و محصولي از پالايش نفت خام مي باشد. بسته به نوع مخلوط هيدروكربني ... اشباع پارافين و شاخه دار بودن يا نبودن زنجيره هيدروكربني، حالت فيزيكي پارافين از حالت مايع به سمت جامد پيش مي رود. پارافين صنعتي در اينجا شامل انواع شامل پارافين سبك (مايع) ، پارافين سنگين، پارافين كلره و نرمال پارافين، پارافين حلقوي مي باشد.    
پارافين صنعتي
Plain steel sheet (1)
ورق ها ي فلزي به شكل مستطيل يا مربع با ابعاد مشخص مي باشند. معمولا طول ورقها بيشتر از 50 سانتي متر و ... حداكثر 12 متر، عرض بيشتر از 15 سانتي متر و ضخامت آنها معمولا كمتر از 7 ميلي متر است. در اينجا اصطلاح فولاد براي آلياژهاي آهن كه بين 0.025 تا 2 درصد كربن دارند بكار مي رود. فولادهاي آلياژي غالبا با فلزهاي ديگري نيز همراهند. در اين جا ورق فولادي شامل انواع رنگي ؛پوشش دار (پوشش داد شده با پوشش هاي غير رنگ) ؛ زنگ نزن (استنلس استيل) ؛ ساده (غير استنلس استيل) ؛ آجدار (داراي آج روي سطح ورق) ؛و انواع گالوانيزه (نوع خاص پوشش دار كه عنصر غالب روي است.در مورد ورق هاي گالوانيزه واژه ساده در مقابل آجدار به كار رفته است) و شكل دار(ورق به فرمهايي مانند ذوزنقه يا كركره و يا سينوسي) مي باشد.    
ورق ساده فولادي
Steel disk (2)
ورق هاي فلزي به شكل مربع يا مستطيل و با ابعاد محدود و ضخامت بالاتر از 7 ميلي متر صفحه ناميده مي شوند. ... لازم بذكر است كه صفحه ها با عرض كمتر از 150 ميلي متر و طول زياد، در نام پايه ميله فولادي چندگوش در كليدكد 082111 كد مي گيرند.    
صفحه فولادي
Nickel bar (1)
ميلگردهاي ساده از جنس نيكل و آلياژهاي آن با قطر كمتر از 80 ميلي متر هستند كه به صورت شاخه اي و برش نخورده ... عرضه مي گردند و در صنايع مختلفي كاربرد دارند. تنها در صورتي قطرهاي بالاتر و در حدود سايز شمشالها در اين نام پايه كد مي گيرند كه علاوه بر عمليات ريخته گري اوليه عمليات فرمينگ ديگري نيز روي آنها انجام شود.    
ميلگرد نيكل
Regular gasoline (1)
بنزين معمولي به طور عمده مخلوطي از پارافين ها، آلكانها، نفتن ها، سيكلوآلكان ها، آروماتيك ها و اولفين ... ها مي باشد و از بنزين مايع حاصل از تقطير نفت خام كه در پالايشگاه نفت توليد مي گردد، تهيه مي شود و به عنوان سوخت در موتورهاي درون سوز مورد استفاده قرار مي گيرد.مهمترين خاصيت بنزين عدد اكتان آن است كه نشان دهنده ميزان مقاومت بنزين در برابر انفجار زود هنگام در سيلندر موتور است كه باعث ضربه زدن به موتور و آسيب هاي جدي به موتور مي شود. اين عدد نسبت به مخلوط 2 و 2 و 4- تري متيل پنتان ايزومر اكتان و n – هپتان اندازه گيري مي شود. در ايران عدد اكتان بنزين معمولي بين 75 تا80 مي باشد. لازم به ذكر است مواردي مانند بنزين سوپر، بنزين پيروليز، بنزين جت، بنزين مستقيم(طبيعي) و 1 كلرو 4 تري فلئورو متيل بنزين در اينجا قرار نمي گيرند.    
بنزين معمولي
Mazut / Fuel oil (1)
مازوت يا نفت کوره ، متشکل از سنگين ترين بخشهاي نفت خام و معمولا ، فراورده پايين ستون تقطير است که بر ... حسب مورد مصرف، با استفاده از برش هاي سبک نفتي تنظيم گرانروي شده و بعنوان سوخت سنگين مورد مصرف قرار مي گيرند. اين سوخت به قيمت بسيار ارزاني فروخته مي شود و بعنوان يک فراورده جانبي تلقي مي گردد. نفت کوره هاي سنگين که حاوي گوگرد بسيار کمي باشند، به قيمتهاي نزديک قيمتهاي نفتهاي خام اوليه فروخته مي شوند. مجله رشد و سايت شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران    
مازوت (نفت كوره)
Chloridric acid (2)
كلريدريك اسيد با نام مترادف اسيد هيدروكلريك، هيدوژن كلريد، CAS Number: 7647-01-0 و فرمول مولكولي HCl، ... اسيدي معدني، بسيار خورنده وقوي مي باشد كه به صورت محلولي بي رنگ يا زرد كم رنگ، امتزاج پذير در آب و محلول در متانل و اتانل مي باشد. اين تركيب از انحلال كلريد هيدروژن در آب تهيه شده و كاربردهاي بسياري دارد از جمله به عنوان واكنش دهنده در توليد وينيل كلريد، در پاك كننده هاي خانگي، در توليد ژلاتين و ديگر افزودنيهاي غذايي و... كاربرد دارد.    
كلريدريك اسيد
Cobalt \ pure (1)
كبالت از عناصر جدول تناوبي با نماد (Co) و عدد اتمي 27 است كه در در گروه VIIIB و دوره چهارم جدول تناوبي ... جاي دارد. كبالت فلزي واسطه ،جامد، سفيد، فرومغناطيس، سخت است كه داراي رنگ خاكستري براقي مي باشد. اين عنصر بصورت آزاد وجود ندارد و عموما" به صورت سنگ معدن يافت مي شود. از آن در آلياژهاي برشكاري، فولادهاي ابزار در آلياژهاي مغناطيسي، پرتودرماني و... استفاده مي شود. لازم به ذكر است موادي مانند كبالت هيدروكسيد، كبالت(2) كلريدهگزا هيدرات وساير مشتقات كبالت در اينجا قرار نمي گيرند.    
كبالت خالص
Nitrogen \ pure (2)
نيتروژن يا ازت از عناصر شيميايي با نماد (N) و عدد اتمي 7 است كه در گروه VA دروه 2 جدول تناوبي قرار دارد. ... نيتروژن معمولاً به صورت يك گاز،غير فلز، دو اتمي بي اثر، بي رنگ، بي مزه و بي بو است كه ??? جو زمين را در بر گرفته و عنصر اصلي در بافتهاي زنده مي باشد.. مهم ترين كاربرد اقتصادي نيتروژن براي ساخت آمونياك است. لازم به ذكر است موادي مانند دستگاه انتقال نيتروژن مايع فرودگاهي و ساير موارد مشابه همچنين مشتقات نيتروژن در اينجا قرار نمي گيرند.    
نيتروژن خالص
Oxygen \ pure (2)
اكسيژن از عناصر شيميايي در جدول تناوبي با نماد(O) و عدد اتمي ? است كه در گروهVIA و تناوب 2 جدول تناوبي ... قرار دارد. اكسيژن در دما و فشار استاندارد به صورت گاز است كه حاوي دو اتم اكسيژن به فرمول شيميايي O2 مي باشد و از طريق عمل فتوسنتز گياهان توليد مي شود. اين عنصر در حالت مايع و جامد آبي كم رنگ و بسيار پارامگنتيك مي باشند. به عنوان اكسيد كننده و در پزشكي و جوشكاري و ساخت فولاد و همچنين متانول كاربرد دارد. لازم به ذكر است موادي مانند هيدروژن پر اكسيد و ساير مشتقات اكسيژن در اينجا قرار نمي گيرند    
اكسيژن خالص
دفتر مركزي
تهران- تهران- تهران –خيابان وليعصر- بالاتر از ميرداماد- خيابان تابان غربي- شماره 68
كد پستي
1968913751
تلفن:
02182120
دورنگار:
02182121
Infoarpc@arpc.ir
صفحه اصلي | قوانين استفاده از سایت | ارتباط با ما
Terms of Service and Privacy - Important Disclaimer
Copyright © 2012 IRANCODE - All rights reserved